Zalety pożyczek gotówkowych

Pożyczka gotówkowa jest najczęstszym, a zarazem najpopularniejszym sposobem finansowania różnorodnych potrzeb. Można ja otrzymać na pozostawiony do wyboru cel, szybko i prosto, a oprócz tego jest ona najmniej trudną dokumentacyjnie i formalnie propozycją spośród osiągalnych w bankach. Zasobna pula jej walorów sprawia, że jest ona dziś liderem w sprzedaży pośród wszelkich ofert bankowych i nic innego nie cieszy się tak dużym wzięciem i popularnością.

Analizując zalety pożyczek gotówkowych można stwierdzić, że jedną z najistotniejszych jest dostępność dla osób posiadających niewysokie zarobki od 500 zł netto. Następnym atutem jest prędkość otrzymania i brak wymogu przedstawiania zabezpieczeń. Ponadto przydają jej atrakcyjności proste procedury i niewielkie wymogi dokumentacyjne, bo do jej zdobycia wystarczy dowód osobisty, nie są potrzebne zaświadczenia o zarobku. Mnóstwo pożyczkobiorców sięga po nie z powodu dużych kwot nawet do 150 tys. zł oraz długiego elastycznego czasu spłaty aż do 120 miesięcy.

Możemy je uzyskać bez wykazywania celu, na jaki je bierzemy, także z powodzeniem można je wykorzystać na opłacenie kosztów wszelakich napraw, różnego rodzaju remontów, czy też wczasów. Pożyczki gotówkowe są udzielane dla osiągających dochód z aprobowanego przez bank źródła i mających zdolność i wiarygodność kredytową, zwykle dla zatrudnionych na kontraktach, pracujących na podstawie umowy: o dzieło, o pracę, zlecenia, przedstawicieli wolnych zawodów, rolników, przedsiębiorców, rencistów, emerytów.

Zalety pożyczek gotówkowych sprawiają, że w najróżniejszych wypadkach tak entuzjastycznie po nie sięgamy, tym chętniej, że stopniowo są wprowadzane do sprzedaży coraz lepsze i tańsze oferty. Sukcesywnie trafiają na rynek najnowocześniejsze pożyczki udostępniane całkowicie przez internet, zapewniające ekspresowe dostanie pieniędzy nawet w 15 minut, bez niezbędności odwiedzenia banku. Banki przez cały czas konkurują o Klienta, doskonaląc swoje propozycje, zmniejszając koszty pożyczek, zmniejszając procedury, nie, tylko żeby go doraźnie zdobyć, ale również sprostać żądaniom zmieniającego się rynku.

Warto jednakże wspomnieć o negatywnych reperkusjach tych atutów, a mianowicie o fakcie, że dzięki nim niemało klientów traci rozsądek i pobiera zbyt dużo pożyczek. Łatwe zdobycie, banalne formalności i niewysokie koszty powodują, że wielu z pożyczkobiorców pobierają pożyczki zanadto lekką ręką i zadłuża się za bardzo. Dla osób owych jedyną drogą wybrnięcia ze spirali długów jest konsolidacja, wskutek której można zredukować zadłużenia aż o 50% i dzięki temu wyjść na prostą.

0 0 votes
daj ocenę jaki jest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments