Pokemon Go – mała aplikacja, która jest w stanie przejąć nad nami kontrolę.

Słowo Pokemon zna chyba każdy człowiek na świecie. To marka, która zapoczątkowana została w 1996 roku w postaci gry wideo. Satoshiego Tajiri, twórca gry, raczej nie mógł się spodziewać takiego sukcesu.

O ile w Japonii było wiadome, że pomysł się przyjmie i na pewno na siebie zarobi, tak już bardziej na zachód nie było to takie pewne. Ale stało się inaczej. Małe kolorowe stworki zaatakowały serca milionów ludzi na ziemi. Powstawały kolejne gry, bajki, książki, maskotki, miśki. Właściwie z żółtym Pokemonem Pikachu jest dostępne chyba wszystko – od czapki po długopis.

Małe stworki zarobiły na siebie wiele milionów dolarów i nic nie jest w stanie ich przebić. Kochają ich wszyscy ci, którzy dorastali wraz z serialem o małych stworkach, jak i ci, którzy niedawno zobaczyli jak te małe stworki wyglądają. Bo zakochać można się już od pierwszego wejrzenia. Tak człowiek został skonstruowany, że lubi małe i słodkie rzeczy, których może być właścicielem. Nawet wirtualnie…

W 2016 roku swoją premierę miała miejsce gra Pokemon Go, która przejęła umysły wielu milionów ludzi na świecie. Wielu analityków spodziewało się, że tak będzie, ale kto by pomyślał, ze to będzie takie nieprawdopodobne? Już kilka dni po premierze aplikacji można było zobaczyć ludzi, którzy chodzą po mieście ze swoimi smartfonami i szukają pokemonów. To fenomen, którego jeszcze nie było. Nagle, kilka minut po premierze gry, setki milionów ludzi zaczęło wychodzić z domu. Wiele osób na świecie zaczęło mieć ten sam kolor skóry i język – Pokemon Go.

Kilka wirtualnych stworów zdołało wyprowadzić leniwych ludzi na miasto i wymusić na nich aktywność. To jedna z najlepszych cech tej gry – musimy chodzić. Nie ma tutaj litości i każdy gracz musiał przejść kilkaset kilometrów, aby osiągnąć odpowiednie cele. Do tego przecież każdy stwór ukryty jest w innym miejscu, gdzie sami musimy dość. To świetne rozwiązanie, które dolało trochę zdrowia każdemu, kto używał bądź nadal używa aplikacji, która cały czas jest rozwijana. Szkoda tylko w tym wszystkim, że prócz spaceru człowiek nadal się alienuje w świecie, który nie istnieje.

To połączenie świata rzeczywistego ze światem wirtualnym. Pokemony siedzą na aucie sąsiada, w sklepie z piwem, w kościele. Człowiek traci kontakt z rzeczywistością i idzie za mapą w telefonie, która pokazuje mu gdzie ukrywa się następny stworek. Kiedy tak o tym pomyśleć, to łatwo można zdać sobie z sprawę, że ludzie to naprawdę szalone istoty, które bardzo łatwo jest zmanipulować. Jedna aplikacja, kilka stworów, które nawet nie mówią, jest w stanie wyprowadzić kilka milionów ludzi z domów i zająć ich jedną rzeczą – uzbieraniem wszystkich pokemonów. Ludzie naprawdę brali to na poważnie i zapominali o tym, że mają prace, szkołę, rodzinę. Pokemony były ważniejsze. Ba! Kilka osób poniosło nawet śmierć, kiedy szło ślepo za mapą w swoim smartfonie.

Pokemon go to najpopularniejsza aplikacja w AppStore w 2016 roku i wszystko wskazuje, jeśli będzie odpowiednio aktualizowana i wspierana, że będzie nią również w 2017 roku. Pokemony są w stanie przejąć ludzkie umysły i kontrolować je.

Czy to dobrze, czy do źle… Odpowiedzcie sobie sami.

 

0 0 votes
daj ocenę jaki jest
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kazik
6 lat temu

Super gra i zabawa dla dorosłego jak i dziecka. ,można się uzależnić jak cholera