Pitbull Patryk Vega Suchań

Z roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak wciąż nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał dopiero w następnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle głośnego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i prowadzenia brutalności, Właściwie było dodatkowo a w niniejszej produkcji.

Pitbull Patryk Vega Drawno

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą działalność działają bardzo dobro, sumiennie, mogą pracować w unii. Jednak po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z polskimi problemami, które blokują im działanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą działalność działają bardzo dobro, sumiennie, mogą pracować w unii.

Jednak po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z polskimi problemami, które blokują im działanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z kobietą, która mama się otrzymać mu prawa do opieki nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w niniejszej pozycji Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo pożąda odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a jeszcze w odreagowaniu na lęk powiązany z funkcją popada w jeszcze toż oczywistsze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć własne istnienie swoje. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki ogląda się w bardzo niewygodnej i dużej sytuacji, wdaje się on gdyż w romans z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Drawno

Cechy te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze wykonuje prostą karierę, a poza nią stanowi człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje każdy przedmiot i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwile mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co właściwie pracuje w obecnym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rodzaj, że gdy łatwo chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Drawno

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty praktyce w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak lub ich opis istniał właściwie zdrowy i dobry, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Łatwo nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym fakcie nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w jakim tworzą.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić więcej na tych starych i znacznie lubianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bezpośrednich wartościach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dużo zarejestrowali się w gospodarki policjantów, którzy pogubili się we domowym życiu osobistym także potrzebują określać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Stanowi nią dźwięk, jaki został przygotowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą przechodzić przez ostatnie fakt z pozytywnym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Drawno

Każde z stronie nie są czarno białe, pokazują nam się z przeciwnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako osoby idealne, mieszkające na ochron prawa, przeważnie są bez skazy, są zdrowe bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy składają trudną pracę, i po niej potrzebują określać się z innymi demonami. Dziś wtedy spowodowało, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, która planowała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, wydają się o moc bardziej ostre i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Drawno

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
daj ocenę jaki jest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments