Leczenie trądziku Barwice

Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych mężczyzn wpadających w sezon dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej stanowi on tematem nastolatków, lecz w wielu przypadkach nic nie znika samoistnie, oraz z czasem stan cery tylko się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak myśleć o skórę, by odzyskała zdrowy styl.

Leczenie trądziku Świnoujście

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wynika z złej pielęgnacji. Mówi się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywiście istnieje taka, że w współczesny fason można tylko pogorszyć stan naszej skóry i zaognić stan zapalny. Jak to dobrze myśleć o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo pań do oczyszczania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego standardu produkty nic nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – mogą go więcej nasilić. Co będzie to skuteczniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne materiały do mycia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić dobry produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w rozwoju dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w kosmetyku nie wybierał się alkohol, dlatego pewnie on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi ważne szczególnie w przypadku cer mieszanych i tłustych. Jeśli skóra jest dodatkowo wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Chociaż w przypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, bo mogą podrażnić skórę, oraz ponadto roznieść stan zapalny na całą twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto również przemyśleć wybranie się na sposób z użyciem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które dysponuje w prywatnej ofercie firma Nanili Professional. Produkty tego standardu działają intensywnie, przynosząc dobre efekty. Kwasy mogą stanowić zawsze stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co prowadzą niektórzy, wystawianie osobie na tworzenie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, a już na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie tak więc wyposażyć się w kosmetyk z filtrem UV i administrować go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło produktu Jak pielęgnować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Świnoujście

0 0 votes
daj ocenę jaki jest

Comments are Closed