Klimatyzatory postojowe Barwice

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często postrzegamy jak kierowcy, przebywając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny istnieje kłopotliwy także ze powodów wydajnych oraz pewnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Moryń

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest podstawowym zachowaniem, od którego trudno uciec, to używanie z niej w trakcie postoju nie istnieje obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne istnieje ostatnie, że podnosi on bezpieczeństwo akcji oraz umożliwia, że kierowca oraz ładunek dotrą na pomieszczenie w pełnie.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbycie możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten podstawowy działa coś na całej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego ćwiczeniem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są dane w poszczególnej obudowie tworzonej z reguły na dachu kabiny samochodu lub na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dopasowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest silnikiem elektrycznym również w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje jeszcze zaopatrzone w model, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie lub możemy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Łobez

Z zmian postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo modniejszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w zespół została wprowadzona woda. Stanowi ona właśnie schładzana, oraz wielką przewagą tego standardu klimatyzatorów istnieje ostatnie, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a tylko obniżają prowadzącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest wielce duża, bo może on ograniczyć temperaturę powietrza prowadzącą we tle pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. A ze względu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie robi w starym klimacie. Też gdy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą wadą jest delikatny pobór prądu konieczny do normalnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Łobez

0 0 votes
daj ocenę jaki jest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments