Jak założyć własną agencję nieruchomości

mieszkanie Kołobrzeg

Obecnie w Polsce rynek nieruchomości rozkwita. Dlatego agencja nieruchomości jest niewątpliwie ciekawym i przy drobinie starań zyskownym pomysłem na własny biznes.

Jak założyć biuro nieruchomości

Dużym ułatwieniem jest z pewnością to, że od roku 2014 agent nieruchomości nie musi starać się o uzyskanie licencji zawodowej.

Zanim przystąpimy do załatwiania którychkolwiek formalności związanych z otwieraniem działalności, warto wiedzieć czym tak rzeczywiście owe biuro się trudni.

kredyty Kołobrzeg
kredyty Kołobrzeg

Generalnym ich zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy stronami planującymi zakupić, zbyć lub użyczyć daną nieruchomość. Dodatkowo pracownicy pośrednictwa nieruchomości na potrzeby swoich interesantów sprawdzają stan prawny i faktyczny nieruchomości, prowadzą negocjacje pomiędzy stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Powracając do tematu własnej działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może realnie każdy, wystarczy że posiada zdolność do czynności prawnych. Kierowanie biurem nieruchomości może występować w kliku formach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Należałoby również wiedzieć, że taka działalność gospodarcza musi być zarejestrowana jeśli chodzi o sprzedaż – nieuniknione będzie też zakupienie kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
daj ocenę jaki jest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments