Jak wymienić obudowę w smartfonie LG L70

Jak wymienić obudowę w smartfonie LG L70

LG L 70 fajne urządzenie z dużym ekranem- które możemy zakupić, naprawdę w fajnej cenie. Jest całkiem dobrze wykonany, z tyłu klapka jest wykonana z szorstkiego plastiku, wnętrze zaś wykonane jest z aluminium. Smartfon posiada ekran 4,5 cala o rozdzielczości 480 × 800 pix. Jeżeli chodzi o parametry telefonu, są całkiem dobre: pamięć RAM 1 GB, pamięci wbudowanej jest 4 GB, procesor jest w wartości 1,20 GHz, urządzenie posiada aparat 5 Mpx. Smartfon działa na systemie operacyjnym Android 4.4 KitKat.

Jak wymienić obudowę w smartfonie LG L70

LG L 70 jest to naprawdę całkiem fajne urządzenie, bez wątpienia z nowoczesnym designem. Duży ekran pozwala na wiele możliwości, przyjemnie ogląda się filmy czy o wiele łatwiej korzysta się z internetu. Niestety jak jest jeden minus. Jeżeli jesteśmy posiadaczami smartfonów z dużym ekranem, musimy bardzo uważać, żeby nasze wymarzone urządzenie nie wypadło nam z rąk lub jakiegoś miejsca. Trzeba być bardziej ostrożnym… Co, jeśli nie uchronimy nasz telefon i ulegnie zniszczeniu ekran, jakakolwiek część lub chociażby porysuje się obudowa?
Pierwsza reakcja to przerażenie i myśl co teraz, ile nas wyjdzie naprawa… Bez nerwów, w moim artykule dowiesz się jak łatwo i szybko wymienić obudowę w LG L70. Wbrew pozorom, wymiana obudowy w telefonie nie wymaga jakiś dużych umiejętności. Jedynie co będziesz potrzebować: śrubokręt krzyżakowy, nożyk lub coś płaskiego do podważania.

Więc zaczynamy, o to cała instrukcja:

1. Wyłącz telefon, ściągamy tylny panel i wyciągamy baterię.
2. Kolejno odkręcamy śrubki (Uwaga!!! Zdarza się, że niektóre osoby do okręcania używają nożyka- to jest błąd w ten sposób, można uszkodzić śrubkę i trzeba będzie ją później nacinać)
3. Teraz używania danego płaskie przedmiotu do podważenia między główną obudową a odkręconą aluminiową- należy być ostrożnym, żeby niczego nie uszkodzić.
4. Po wyciągnięciu aluminiowego panelu najlepiej wyjąć przyciski boczne (jeżeli dobrze się trzymają, nie jest to konieczne) – żeby się nie zgubiły i nam nie przeszkadzały. Następnie wyciągamy płytę główną, czyli górną płytkę. Pamiętaj, aby odłączyć wszystkie łącza typu antenka itd.
5. Teraz, żeby dojść do ekranu, dobrze jest podważyć kolejny panel nożykiem, można wcześniej nagrzać telefon (np.suszarka), wtedy łatwiej klej puszcza. Należy pamiętać, że wymieniając ekran, trzeba być delikatnym i dokładnym, żeby nie uszkodzić wyświetlacza. Następnie odłączamy taśmę z dotykiem.
6. Teraz już mamy wykonaną wstępną operację. Nowy ekran przykładamy do telefonu, przekładamy tasiemkę i podłączamy dotyk, niektórzy polecają sprawdzić, czy dotyk działa włączając smartfona. Kiedy wszystko jest w porządku, usuwamy folię chroniącą klej, następnie ostrożnie i dokładnie przykładamy szybkę. Lekko dociskamy, żeby ładnie nam się skleiło.
7. W tym momencie możemy cieszyć się już nowym ekranem… Kiedy nasza obudowa nie jest jeszcze w pełni złożona, można oczyścić wnętrze z kurzu i drobinek.
8. Następnie wykonujemy wszystkie czynności kolejno jak przed rozkręceniem smartfona. Czyli montujemy płytę główną, pamiętajcie o wszystkich paskach, żeby je podłączy. Należy zachować szczególną ostrożność na antenkę (cieniutki kabelek) – często ulegają uszkodzeniu.
9. Kiedy wszystko już mam podłączone, pozostaje nam przykręcenie obudowy tylnej. Także skręcamy śrubki, wkładamy baterię i nakładamy panel tylni.

 

W taki właśnie prosty sposób możemy zmienić szybkę wyświetlacza, ale również wymienić jakąkolwiek część smartfona. Na sam koniec, chciałabym zwrócić uwagę o tym: żeby dokładnie i ostrożnie usuwać pozostałości po starym kleju oraz, żeby dobrze oczyścić wyświetlacz. To jeszcze taka mała uwaga.

Na początku może wymiana obudowy nas przerażać, ale jest to naprawdę proste. Jeżeli będziesz stosował się do instrukcji w pełnym sukcesie dokonasz wymiany danej części w smartfonie i będziesz mógł na nowo się cieszyć swoim telefonem.

0 0 votes
daj ocenę jaki jest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments