Agencja pracy Świdwin zadzwoń 578 503 403

agencja pracy

Pracowniki z Ukrainy zajmują pierwsze miejsce spośród wszystkich gości, które stanowią podejmować funkcję w Polsce. Z wszystkim rokiem ich ilość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej umieszczano w polu, jednak z latami przybywa ich zawartość we wszystkich obszarach rynkowych, poprzez to dużo wielu pracodawców zderzają się z pewnym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Myślibórz zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do zatrudnienia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby istnieć i działać w Polsce, pragnie zawierać albo ważne prawo na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to wtedy on może ją założyć na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia wykonywania czynności cudzoziemcowi) na 180 dni w toku jednego roku. Uproszczenie liczy na tym, że pan nie powinien podchodzić do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uważają być zaznaczone paszportowe dane pracownika, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez gościa
W relacji od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czy nie pracodawca może wyrobić dla innego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w porządku roku – oświadczenie
Można rozliczyć w powiatowym Urzędzie Pracy lub poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany efekt będzie dostrzeżony w toku tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi dokumentami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby prowadzącej kampania finansową bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w porządku roku – danie na pozycję typu A
Efekt trzeba zwrócić w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego faktu jest dłużej – minimalnie parę miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co bardzo?
Po otrzymaniu oświadczenia lub zezwolenia w urzędzie pracodawca ma wręczyć jego do pracownika, by tenże mógł założyć wizę na podstawie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Myślibórz zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i dotarłem na tło wykonywania czynności – przed przystąpieniem pracy trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia czy deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Pracy jest być poinformowany o podjęciu roli w dniu jej powstania. Agencja pracy Myślibórz zadzwoń 578 503 403

Gdy w przypadku polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w toku jednego tygodnia. Także warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik ma podejmować dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Myślibórz zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 vote
daj ocenę jaki jest
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments